Elios

1

Elios sa dostal do útulku na jeseň minulého roku spolu s kamošom Rubenom. Elios sa veľmi ťažko adaptoval v útulkovom prostredí, milimetrovými krokmi napredoval, potreboval by však ďalších 100 rokov, aby sa mohol v útulku úspešne zlepšovať.

Na jar tohoto roku, ho postihlo ťažké zápalové ochorenie. Napriek inzercii a opakovanému zdieľaniu, sa nenašiel nik, kto by mu poskytol dočasnú opateru na doliečenie. Ako inak, napokon pomohol ten, kto má toho najviac. Elios išiel núdzovo do azylu, kde je ďalších 20 psíkov. V domácom prostredí sa vyliečil, pookrel a pričuchol rytmu v domácom prostredí, čo veľmi pomohlo jeho psychike. Eliosov príbeh môžeme a chceme doklepnúť do dokonalosti – a tým je nájdenie trpezlivej rodinky, ktorá by mu otvorila dvere svojho príbytku a dala mu trvalý domov a potrebný čas na adaptáciu. Rodinke budeme samozrejme nápomocní radami a usmernením.

Pripomenieme len, že pár mesiacov predtým ako k nám prišiel Elios, sme mali v útulku jeho brata Eliota, navlas rovnaký vzhľadovo aj povahovo. Na Eliota sa šťastie v podobe novej rodinky rýchlo usmialo, a rovnako v domácom prostredí napredoval míľovými krokmi. Dovolíme si tvrdiť, že toto je tá pravá medicína aj pre Eliosa …

 

Chcete sa dozvedieť ďalšie informácie? Zanechajte nám telefónne číslo a my sa vám ozveme.

Trvalá adopcia, Virtuálna adopcia
11/2020
03/2022
sk_SKSK