O nás

Sme skupina dobrovoľníkov, ktorí sa snažia pomôcť zatúlaným psíkom v Šali a blízkom okolí. Inzerujeme, hľadáme nové domovy, naháňame túlavých psíkov, zháňame krmivo, deky, lieky, peniažky a milión iných vecí, len z jedného jednoduchého dôvodu. A to je, že proste psíky a našu prácu MILUJEME ❤️.

2010

Šaliansky útulok vznikal pomaličky a jeho základy založili dobrovoľníci, zanietenci a záchrancovia psíkov. Útulok začínal na báze dočasiek, vedeli sme zachrániť najprv pár desiatok psíkov, ktorých mali doma dobrovoľníci a hľadali im domovy.

2013

S podporou verejnosti sa naše OZ začalo rozrastať a nemé tváre postupne nachádzali azyl v Šali a aj v širšom okolí. Preto bolo potrebné zaistiť miesto, kde by psíkovia našli aj nejakú tú „noclaháreň“. Toto miesto nakoniec zabezpečil jeden zo zakladateľov v Šali – Veči na svojej parcele. Na tomto pozemku sa vytvorili prvé príbytky a v roku 2013 sa musel prijať už aj prvý zamestnanec, ktorý sa staral o pohodlie psíkov. Tento zamestnanec je stále obrovským prínosom pre náš útulok a dá sa nazvať „veľkým tatom“ všetkých našich psíkov, ktorých už prešlo jeho láskavými rukami stovky.

2015

S neustále sa rozrastajúcim útulkom a príjmom čoraz väčšieho počtu psíkov bolo potrebné zaobstarať väčší pozemok, najlepšie mimo obydlia  ľudí, kde by psíky nerušili a neboli rušené.

V tomto období malo tzv. vedenie útulku plné ruky práce s hľadaním vhodných priestorov.

Vďaka nadšeniu a veľkej dávke šťastia sa tak aj stalo a od roku 2015 sa náš útulok mohol presťahovať do malebného prostredia povodia Váhu, medzi Šaľou a Vlčanmi. V tomto takmer idylickom prostredí sa dajú psíkovia venčiť a adoptanti sa môžu zoznamovať so svojimi budúcimi „labkáčmi“. Toto krásne prostredie poskytuje kľudné prechádzky, nádhernú prírodu a naozaj ničím nerušený pokoj.

2016

V roku 2016 nastalo tzv. zlomové obdobie, kde sa vlastne útulok stal oficiálnym útulkom a karanténnou stanicou.

Našimi dverami prejde ročne viac ako 350 psíkov. Všetkých psíkov je nutné zaevidovať, ošetriť a nájsť im nové domovy.

Momentálne v našom útulku pracujú 3 stáli zamestnanci, ktorí sa striedajú v službách tak, aby havkáči mali zabezpečené všetko čo potrebujú.

Samozrejme, náš tím je omnoho väčší. O samotnú agendu a prevozy sa starajú ďalší dvaja zamestnanci a nespočetné množstvo dobrovoľníkov, ktorým nie je osud opustených psíkov ľahostajný. Títo dobrovoľníci nám zabezpečujú pomoc pri samotnom fungovaní útulku, čistia, dezinfikujú priestory pre psíkov na dennej báze, venčia psíkov, organizujú akcie, pomáhajú pri stavebných a terénnych úpravách okolo útulku, prispievajú krmivom, liekmi, dekami, materiálom v akejkoľvek podobe. Ľudia so srdcom na správnom mieste. Všetkým Vám aj touto cestou chceme úprimne poďakovať. Vašu pomoc si ceníme a vždy si ju ceniť budeme.

2023

Tak ako každý rok, aj tento je pre nás obrovská výzva. Kolotoč starostlivosti o psíkov sa točí ďalej a my vieme, že aj vďaka Vám, milí naši, vieme stále pomáhať a postupne zveľaďovať prostredie nášho útulku. Nedá nám nespomenúť obrovskú pomoc, ako napríklad pomoc pri budovaní nových voliér, „veľké upratovanie“ nášho útulkového domu, výmena policového systému na deky a veľa, veľa ďalších skvelých skutkov. Je to pre nás ako hnací motor na našej nikdy nekončiacej ceste pomoci týmto nádherným stvoreniam a my Vám ešte raz všetkým veľmi pekne ĎAKUJEME ZA POMOC A PODPORU.

Prečo sme sa rozhodli založiť OZ Zatúlané psíky Šaľa?

Našim hlavným cieľom je redukovať počet túlavých psíkov v Šali a blízkom okolí. Nie každý z nich sa túla dobrovoľne, je veľa takých, ktorí sa jednoducho stratili a majiteľom chýbajú. To je vždy výzva pre nás všetkých, vrátiť psíka k svojmu pánovi. Nie však všetci majú toľko šťastia, že doma chýbajú 😞. Smutné osudy túlavých psíkov, vyhodených na ulicu, do poľa, priviazaných v lese o strom, vychudnutých, chorých, starých, nevládnych nám aj po toľkých rokoch tlačia slzy do očí. Zachrániť ich, nakŕmiť, ošetriť, poláskať ich zlomenú dušičku. To je náš cieľ. Ukázať týmto nádherným stvoreniam, že svet nie je taký zlý, že ľudia sú ešte ľuďmi. Snažíme sa ako najlepšie vieme spríjemniť psíkom ich pobyt v našich kotercoch a čo najskôr im nájsť novú milujúcu rodinu.

Aká je naša náplň práce?

Prostredníctvom nášho útulku dávame psíkom nielen istotu pravidelného kŕmenia a prístrešku, ale poskytujeme aj základné veterinárne ošetrenia, čipovanie, kastrovanie a žiaľ čím ďalej tým viac nákladných liečení a operácii. Chlpáčom zabezpečujeme dočasnú opateru v teplých pelieškoch našich skvelých dočasných opatrovníkov, ktorí sa o psíkov starajú vo svojich domovoch a tým ich pripravujú a socializujú na ich ďalšej ceste k svojim budúcim rodinkám.

Inzerujeme, hľadáme nové domovy, naháňame túlavých psíkov, zháňame krmivo, deky, lieky, peniažky a milión iných vecí, len z jedného jednoduchého dôvodu. A to je, že proste psíky a našu prácu MILUJEME ❤️.

Psíkovia v útulku

sk_SKSK