Hľadáme dobrovoľníkov

Dobrovoľníkom sa môže stať takmer každý, kto chce a vie pomôcť. Túto formu pomoci si naozaj veľmi vážime, lebo práce a pomoci nikdy nie je dosť 😊.

Stačí, len ak sa telefonicky, alebo emailom s nami skontaktujete a dohodnete si s nami formu, akou by ste nám chceli a vedeli pomôcť.

Chcete sa dozvedieť ďalšie informácie? Zanechajte nám telefónne číslo a my sa vám ozveme.

Pomoc dobrovoľníkov v útulku

Áno, aj to je jedna možností pomoci. Vedzte, že až u nás zistíte, čo naša práca obnáša. Preto odporúčame každému, kto si túto formu pomoci chce vyskúšať, že je dôležité sa na to dobre pripraviť. V prvom rade sa treba vhodne obuť (pevná obuv) a obliecť (niečo za čím Vám nebude ľúto znehodnotiť). Na konci smeny zistíte prečo 😅. Ukážeme Vám, ako budete čistiť koterce, prať použité plachty a deky, upratovať, dezinfikovať, kŕmiť a samozrejme venovať sa psíkom. Pokiaľ sa bude dať, pôjdete na vychádzku, čo Vám určite padne vhod. Uvidíte, že naša práca určite nie je jednotvárna. Po odrobení tejto smeny budete určite unavený, ale skvelý pocit, že ste pomohli bude stáť za to.  

Ak sa rozhodnete pomôcť formou práce ako dobrovoľník, bude s Vami uzavretá zmluva a pri odpracovaní viac ako 40 hodín za rok máte možnosť darovať až  3%  z daní na chod Vami vybraného združenia, alebo organizácie.

Zbierka potrebných vecí

Ak máte doma nepotrebné veci vo forme savých uterákov, obliečok, diek, paplónov vankúšov, kobercov či pelieškov (ideálne plastových, ktoré sa dajú ľahko umyť a dezinfikovať), budeme nesmierne vďační, ak nám ich posuniete. U nás sú veľmi potrebné a míňajú sa raketovou rýchlosťou. Čoho u nás tiež nikdy nie je dosť sú jednorazové podložky, dezinfekčné a čistiace prostriedky, vrecia na odpadky, maškrty, piškóty, granule, konzervy (tie máte možnosť aj objednať cez stránku preutulky.sk, kde si vo vyhľadávači zvolíte náš útulok a budete aktuálne vedieť, čo nám momentálne chýba a čo môžete pre nás objednať). Prípadne nás môžete kontaktovať telefonicky, alebo emailom a dohodnúť si inú formu materiálnej pomoci.

Poskytnutie dočasnej opatery pre psíky

Ak máte možnosti a záujem, budeme Vám veľmi vďační za pomoc vo forme dočasnej opatery pre psíky. Nakoľko je kapacita nášho útulku obmedzená, a psíkov stále pribúda, vždy je problém, že sa všetci nepomestia. To znamená, že niektorí musia dlho čakať na umiestnenie do útulku v odchytových kotercoch, čo znamená málo miesta a málo času s ľuďmi. Preto je táto forma pomoci pre nás a našich psíkov nenahraditeľná. Bližšie informácie a podmienky pre pomoc formou dočasnej opatery nájdete v časti AKO POMÔCŤ – DOČASNÁ OPATERA.

Psíkovia v útulku